Αρχείο Ανακοινώσεων 2019-2020

Εκτύπωση PDF

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ (10/3)

Σας ενημερώνουμε ότι για προληπτικούς λόγους τα μαθήματα αναστέλλονται για τις επόμενες 14 μέρες.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΛΟΓΩ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ

Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό την Τρίτη3/3/2020 με απόφαση του Δήμου Αχαρνών, προκειμένου να πραγματοποιηθεί προληπτικά απολύμανση των
αιθουσών.

ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ Α’ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 7/2/2020 από 11:30 έως 13:30

θα δίνονται στους κηδεμόνες οι έλεγχοι προόδου των μαθητών του Α’ Τετραμήνου.

Από τη Δ/νση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ (30-1-2020)

ΣΑΣ  ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31-01-2020 ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 03-02-2020

ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΠΟΦΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΧΑΡΝΩΝ.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Κατεβάστε το πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας από εδώ

ΕΝΑΡΞΗ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε το προγραμμα της Ενισχυτικής διδασκαλίας τη Δευτέρα 16/12/2019 για το σχ. έτος 2019-2020. Οι μαθητές που έχουν κάνει αίτηση μπορούν να προσέλθουν να το παρακολουθήσουν.

Το πρόγραμμα θα αναρτηθεί σύντομα.

ΕΝΑΡΞΗ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς, σας γνωστοποιούμε ότι πρόκειται να ξεκινήσει η ενισχυτική διδασκαλία στο σχολείο μας. Για το λόγο αυτό παρακαλείσθε όσοι ενδιαφέρεστε να μας υποβάλετε την συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση με τα μαθήματα προτίμησής σας, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 18/10/2019.

Για να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση πατήστε εδώ.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,  σας ενημερώνουμε ότι την ΤΕΤΑΡΤΗ  02/10/2019  και ώρα 18:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, θα γίνει ενημέρωση των γονέων για θέματα που αφορούν τη φοίτηση των μαθητών και τη λειτουργία του σχολείου μας .

Παρακαλούμε για την παρουσία σας.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Την Τετάρτη, 11/9/2019 και ώρα 9:30 καλούνται οι μαθητές να προσέλθουν στο σχολείο για την τέλεση του Αγιασμού.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές της Β’ και της Γ’ τάξης θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Οι μαθητές της Α’ τάξης θα αποχωρήσουν και θα παραλάβουν τα βιβλία τους την Πέμπτη, 12/9/2019.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ

Κατεβάστε τις οδηγίες και την ενημέρωση για τις ηλεκτρονικές εγγραφές στα Λύκεια/ΕΠΑΛ.

Ευχαριστήρια μηνύματα

• Το παρακάτω ευχαριστήριο μήνυμα απευθύνεται στον Κο Σιδηρόπουλο,

σας ευχαριστούμε θερμά για την αφιλοκερδή και άμεση ανταπόκρισή σας στο αίτημα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, καθώς και του συλλόγου των καθηγητών του 3ου Γυμνασίου Αχαρνών, για τη διάθεση κουρτινών για τις αίθουσες του σχολείου και τη συμβολή σας μ? αυτόν τον τρόπο στην ανακαίνισή του. Η χορηγία σας στη δύσκολη συγκυρία που διανύουμε αποτελεί ένα φωτεινό παράδειγμα προς μίμηση.

• Το παρακάτω ευχαριστήριο μήνυμα απευθύνεται στον Κο Ραγκούση, Γεν. Διευθυντή της Φαρμακευτικής εταιρίας LEO Pharma.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του 3ου Γυμνασίου Αχαρνών, σας ευχαριστούν για την άμεση ανταπόκρισή σας στο αίτημα χορηγίας υλικού τεχνικής υποδομής της γραμματείας του σχολείου μας. Σε μια κρίσιμη περίοδο για τη δημόσια εκπαίδευση επιδείξατε πνεύμα κοινωνικής αλληλεγγύης και υποστήριξης ενισχύοντάς την αφιλοκερδώς.