Κινηματογραφική Ομάδα

Ταινία στο Πρόγραμμα Βιντεομουσεία 2014

Τι κρύβεις μέσα σου

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαίρη Καλδή

Μια μικρή ταινία με θέμα τη βία που κρύβεται στο σχολείο.

Η αφηγήτρια μας παρουσιάζει τα παιδιά του σχολείου.
Στην αρχή μιλάει για τα προτερήματα τους, αλλά αμέσως μετά αποκαλύπτει την άλλη πλευρά τους: ο ένας είναι σκληρός, η άλλη ξεπερνά τα όρια, ο τρίτος είναι πάντα μόνος κλπ. Μετά βλέπουμε σκηνές στην αυλή του σχολείου που δείχνουν τη σκοτεινή πλευρά τους. Πού καταλήγει όμως αυτό;
Ταινία που δημιουργήθηκε από  μαθητες και μαθήτριες της Κινηματογραφικής Ομάδας "Βρέχει σενάρια" του 3ου Γυμνασίου Αχαρνών και συμμετείχε στο Πρόγραμμα Βιντεομουσεία της ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής.
Συμμετέχουν : Βρακά Αρετή, Γόντικα Φρειδερίκη, Ιωαννίδης Νίκος, Μπελεχάκης Χριστόφορος, Μπόσδα Ελένη, Ντέντα Έντισον, Ντοράτσι Αμαρίλντο, Ντούμη Αντώνης, Δαμιανίδου Φωτεινή, Πιρπιλίδη Άννα, Πιτσάκη Ευθυμία, Τιρεκίδη Παναγιώτα, Χαριτίδου Αγάπη.